Domů > Nová umění > Trash Made

Trash Made

25.10.2009 Hanab

Trash Made - vydesignovaný odpad

Umělecko - designerská skupina vystupující pod značkou Trash Made představila, v pražských Holešovicích, v rámci Designbloku 09 vlastní kolekci designových výrobků z použitého elektromateriálu či dalšího odpadu určeného k recyklování nebo úplné likvidaci.

Z vyřazených součástek počítačů, kopírovacích strojů či z kilometrů drátků vytvářejí šikovné ruce umělců originální a zároveň použitelné předměty do domácnosti, šperky a jiné módní doplňky, přičemž původ použitého odpadního materiálu není nijak utajován.

Různobarevné drátky z vyřazené telefonní ústředny se například přeměnily v působivou Motýlí mísu Anny Kozové.

motylimisa

(obrázek převzat z http://www.trashmade.cz)

Neobvykle vypadají i náušnice z barevných boardových desek počítačů či z tlačítek, dnes již skoro zapomenutých, telefonních automatů od Jany Krovové.

nausnice2

(obrázek převzat z http://www.trashmade.cz)

Ekologické poselství umělců a designerů z Trash Made je tedy zřejmě toto: snažíme se zpracováváním nadbytečného elektromateriálu  při své tvorbě šetřit přírodu a i když  dbáme na kvalitní design a řemeslné zpracování našich výrobků, dbáme zároveň i na to, aby při  jejich výrobě  nedocházelo k poškozování životního prostředí, jsme  zkrátka po všech stránkách ekologičtí. Zamyslete se vy ostatní, jak jste přírodě užiteční vy.

Idea projektu, tj. využít pro tvorbu něco (v tomto případě zejména elektroodpad), co by jinak bylo jen dalším příspěvkem do hromady odpadu na skládce a  drobnou úpravou mu dodat novou možnost originálního využití, je bezpochyby chvályhodná. Otázka je nakolik bude tato idea a ekologické myšlení u Trash Made přetrvávat, pokud se ukáže, že jejich tvorba  veřejnost nezaujala natolik, aby jejich výrobky v novém kabátě nakupovala.

Nicméně pokud máte zájem si zakoupit originální trash dárek, máte příležitost na http://www.trashmade.cz

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
Categories: Nová umění Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.