Domů > Umění ostatní > MAMMA MIA – Meryl Streep opět válí !

MAMMA MIA – Meryl Streep opět válí !

13.12.2009 Hanab

Pro někoho „kýč jako bič“ , pro jiného skvělá oddychová romantika, na kterou se rád znovu podívá. Muzikály mě obecně nijak neberou a nikdy jsem nepatřila mezi fanoušky ABBY, přesto musím překvapivě, především pro mě samotnou, konstatovat, že patřím mezi ty, které filmová adaptace muzikálu MAMMA MIA! zkrátka něčím dostala.

Není to samozřejmě žádný intelektuální film a proč taky. Hlavní dějová zápletka je vcelku jednoduchá a její vývoj lehce předvídatelný,což je částečně dáno i tím, že se děj musel přizpůsobit textům použitých písniček od skupiny ABBA. Kýčovité výjevy se v něm pochopitelně objevují, ostatně, ve kterém americkém filmu ne, tady ale rozhodně nevadí, naopak dobře přispívají k celkovému lehce ironickému a více komickému ladění příběhu.

Film vidím pozitivně z několika důvodů. (Musím zmínit, že určitě v tom sehrál svou roli fakt, že jsem na film šla bez jakýchkoliv předchozích předsudků, neboť jsem dopředu nevěděla, „na co, že to jdu“ a názor na něj jsem si tedy vytvářela až při jeho sledování).

V prvé řadě, je příjemné, že nemá ambice být „chytrý nebo za každou cenu umělecký“, chce spíše jen pobavit a nenudit. To se mu také díky dějovému spádu, mnoha komickým situacím a kvalitnímu hereckému obsazení daří.

Za druhé, je to výkon Meryl Streep, jako představitelky matky a majitelky krachujícího penziónu. Kromě výborného hereckého podání (se kterým u ní ovšem už počítáte) a toho, jak se dokáže odvázat při tanečních kreacích a v jejím věku nečekaných, neskutečných až artistických výkonech, mě fascinuje také její schopnost víceméně bezchybně interpretovat poměrně náročné písně.

A konečně, za pozitivní považuji i to, že se při něm pobavíte, zasmějete se, zrelaxujete se a z kina odcházíte s čistou hlavou, což je čas od času nutná terapie, zvláště pro ty, kteří obvykle, tak jako já, dávají přednost náročnějším snímkům.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
Categories: Umění ostatní Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.