Domů > Média > Letákový alibismus Pražského dopravního podniku.

Letákový alibismus Pražského dopravního podniku.

26.01.2010 Hanab

Série zranění dětí na jezdících schodech pražského metra vyvolaly negativní reakce veřejnosti a obecný tlak  na Pražský dopravní podnik, aby tristní stav, léta dosluhujících, nebezpečných sovětských eskalátorů ,  konečně řešil, se zvýšil.

Dopravní podnik, který se nyní, podle svých tvrzení, potýká s takovou finanční ztrátou, že není schopen eskalátory v dohledné době vyměnit, vymyslel šalamounské řešení. Naučí cestující, jak se mají  správně chovat, aby jízdu na nich přežili bez úhony, pomocí letákové akce  ”Desatero cestování po pohyblivých schodech”.

dpp

foto: Dopravni podnik hl. m. Prahy

V čem ona výuka spočívá rozebírá podrobně tento článek na idnes.cz a z dalšího článku na stejném serveru, se pak například dozvíte, že pokud se například rádi líbáte na jedoucím eskalátoru, pak  přísně porušujete Přepravní podmínky DPP pro cestující a “říkáte si” tím o pokutu.

Vyvstává otázka, kde našel,   finančně vyčerpaný Dopravní podnik našeho hlavního města, který, kvůli ušetření,  plánuje zrušit řadu autobusových linek, i přesto, že jsou prokazatelně cestujícími hojně využívány a tudíž potřebné, ve svém rozpočtu nemalou finanční částku, kterou investoval do vytvoření této, dle mého, pochybné “reklamní” akce.

Dělá to spíše dojem, že DPP pokračuje ve své politice utrácení peněz za rádoby potřebné projekty, jako tomu bylo i v případě předraženého a ztrátového projektu pražské Open Card, který je nyní předmětem policejního vyšetřování.  A navíc se tak zřejmě snaží se alibisticky  zbavit odpovědnosti za případná další zranění a jiné újmy, které cestujícím může v budoucnu svými nekvalitními službami způsobit.

Takže z mého pohledu je jednak celá akce podobně nesmyslná, jako kdyby lékař při akutním zánětu slepého střeva léčil pacienta analgetiky místo toho, aby mu  rychle odstranil zanícené střevo, protože neřeší příčinu potíží,ale jak se potížím vyhnout.

A jednak si myslím, že ti rodiče, kteří své dítě na eskalátorech vždy drží za ruku, ho za ni budou držet i nadále a ty, kteří to nedělají, k tomu žádný “výchovný” leták tohoto druhu nepřiměje.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
Categories: Média Tags:
Komentáře jsou uzavřeny.