Archív

Archív pro

Man in black

20.12.2009 Hanab Bez komentářů

 

Žije léta v tak trochu jiné dimenzi než většina lidí, pěstuje si image drsňáka, nosí černý ohoz, záměrně rozcuchané vlasy, navenek se projevuje povýšeně, vulgárně a egocentricky, je věčný rebel a provokatér, který bez skrupulí uráží, kde koho a nebere na nikoho  žádné ohledy. Ví,  jak donutit okolní svět, aby mu věnoval pozornost za všech okolností a všemi prostředky.

Je ale i pracovitý, cílevědomý, má nápady, nebojí se projevit a je organizačně schopný.

Jeho díla nepatří k těm, která jsou nějak výrazně umělecky hodnotná, za to na sebe dokáží upozornit svou obří velikostí, šokující barevností, účelovou provokativností, umístěním na nepřehlédnutelném místě či mezinárodním skandálem. Umí se zkrátka dobře prodat.

On mnoha lidem leží v žaludku. Mnoho lidí dráždí. Mnoho lidí ho potřebuje. Mnoho lidí na něm závisí. Mnoho lidí ho žere. Většina lidí jeho tvorbu zná. Někteří lidé si jeho díla kupují.

Má dokonale vypracovaný marketing vlastní osoby a své tvorby a v tomto směru nemá v Čechách žádnou konkurenci. Jeho jméno se stalo dobře placenou obchodní značkou známou a obdivovanou po celém světě a to je to, o co, podle mého, David Černý vždy usiloval. Podařilo se mu to a to má také svoji hodnotu.

Categories: Nová umění Tags: