Archív

Archív pro

O hloupé blondýně, která nad všemi zvítězila.

15.11.2009 Hanab Bez komentářů

Reklamy na jogurty bývají nudné. Většinou se v nich míhají kusy zaručeně čerstvého ovoce nebo grafická znázornění zdravého procesu trávení. Pak se,  ale jednou objeví na obrazovce reklama s nevkusně oblečenou blondýnou, která o překot chrlí superlativy o božích čokoládových kolečkách v jakémsi jogurtu.

A znuděný divák zpozorní. „Co to je za blbost ?” řekne si napoprvé, ale ze zvědavosti šot dokouká až do konce. A překvapivě konstatuje, že ho baví. Časem zjistí, že je  mu blondýna vlastně sympatická. Skoro ji lituje při závěrečném jogurtovém faux paux, i když se zároveň hlasitě směje.

Varianta reklamy na jogurt Müller Mix s herečkou Ivou Pazderkovou alias přihlouplou blondýnou  se těší i mimo televizní reklamní čas velkému zájmu. Na internetových serverech, které se soustředí na stahování reklamních videí patří mezi nejčastěji prohlížené a vysoce hodnocené spoty.

Nedivila bych se tedy, kdyby se blondýnin výrok „ Je to ňáký rozbitý” zařadil mezi, s oblibou citované, reklamní hlášky staršího data „Ne, ne, nemusím, já už ho vidím” (Kofola) nebo „Na takové to domácí žvýkání”(Orbit).

Taktika  reklamy se evidentně vyplatila. Geniálně jednoduché vystavění děje. Minimalisticky laděný prostor. Nic, co by diváka rušilo od soustředění se na perfektní herecký výkon hlavní protagonistky, který s jogurtem Müller Mix předvádí.

Větší část z nás tu reklamu vnímá pozitivně a pamatujeme si ji, přestože nás inzerovaný jogurt nijak neláká a možná ho ani nikdy nekoupíme. Je totiž výrazná a přináší jiný pohled na propagaci mléčných výrobků. Někomu může připadat reklama až příliš trapná a některé dámy jí mohou být dokonce pohoršeny. Nicméně velkou část lidí osloví a hlavně je přiměje si produkt koupit a to je podstatné.

V letošním Effie, soutěži o nejefektivnější reklamu, vynesla tato nápaditá reklamní kampaň   „Tu chuť prostě mülluju”agentuře MARK/ BBDO 1. místo. TV spoty produktu Müller Mix totiž dokázaly, za velmi krátké období, zvýšit celkový hodnotový tržní podíl společnosti Müller o 200 %  a předčily tak dvojnásobně původní cíle kampaně [zdroj: AC Nielsen a Effie]. Takový obrovský nárůst neočekávali její autoři ani ve svých nejoptimističtějších prognózách.

Categories: Umění ostatní Tags: